Zimowe warsztaty w Karkonoszach 9-12.01.25

Dostępność: na wyczerpaniu
Cena: 1 699,00 zł 1699.00
ilość szt.

towar niedostępny

* - Pole wymagane
Ocena: 4.5
Producent: Karol Nienartowicz
Kod produktu: zimakarkonosze2

Opis


Termin: 9-12.01.25

Zapraszamy Serdecznie na Zimowe warsztaty fotograficzne z Karolem Nienartowiczem które odbędą się w niezwykłych Karkonoszach.


Plan warsztatów
:
Warsztaty odbędą się w okolicach Śnieżki nad Karpaczem – w najpiękniejszej scenerii zimowych Karkonoszy. Jeśli dopisze nam pogoda, będziemy mieli szansę oglądać i fotografować bajkowy zimowy krajobraz, który zapamiętamy na długo.
Podczas warsztatów będziemy fotografowali w rejonie Śnieżki, Równi pod Śnieżką i Samotni.
W planie jest wschód pod Śnieżką i zachód słońca na Śnieżce – jednym z najciekawszych miejsc zimą w polskich górach.
Ponadto, w zależności od pogody, codziennie będziemy fotografować niezwykły krajobraz zimowych Karkonoszy. W zależności od pogody będziemy fotografować również w Kotle Małego Stawu, gdzie stoi kultowe schronisko „Samotnia”, oraz w czeskiej części Karkonoszy w rejonie Luční boudy (konieczny dokument tożsamości do przekroczenia granicy).

Omawianie zdjęć uczestników 
Dwukrotnie omawiać  będziemy zdjęcia wszystkich uczestników wykonywane na bieżąco podczas warsztatów. W czasie korekt będziemy skupiali się na kompozycji, pomysłach i tematyce zdjęć, podkreślając ich mocne strony i eliminując błędy. To doskonała metoda, która pozwala na szybkie i widoczne postępy, ponieważ każdy uczestnik będzie mógł indywidualnie rozpoznać, które zagadnienia sprawiają mu największy problem i nad nimi pracować podczas kolejnych dni. Chętni mogą również przygotować zestaw zdjęć, wykonanych wcześniej, który chcieliby indywidualnie omówić.
Wykłady i nauka obróbki 

W czasie codziennych wykładów i prezentacji będziemy omawiać różne aspekty fotografii pejzażowej z naciskiem na tematykę górską. Będą to wykłady o kompozycji, świetle, unikaniu błędów czy dobieraniu tematów zdjęć. Ponadto będziemy poruszać sporo kwestii technicznych – dobór sprzętu, filtry fotograficzne, zdjęcia panoramiczne i inne. Osobno będzie omawiana obróbka zdjęć w programie Camera RAW i Photoshopie, której poświęcimy cały osobny blok tematyczny.


Wymagany sprzęt:

Każdy uczestnik musi posiadać ze sobą laptop z oprogramowaniem do obróbki zdjęć (Photoshop, Camera RAW, Lightroom) i z możliwością zgrania zdjęć z karty aparatu.
Ponadto niezbędnym wyposażeniem poza aparatem jest stabilny statyw, z którego będziemy korzystać nocą i podczas wschodów i zachodów. Jeżeli któryś z uczestników zamierza dokonać zakupy sprzętowe przed warsztatami (np. zakup filtrów i akcesoriów), niech wstrzyma się do zakończenia warsztatów. Będziemy te tematy szczegółowo omawiać, z naciskiem na to, które filtry warto kupić, a które lepiej odpuścić.Każdy uczestnik warsztatów musi posiadać czołówkę z zapasowym kompletem baterii i dokument tożsamości (będziemy przekraczać granicę państwa). Podczas wschodów słońca sprawdza się termos z ciepłą herbatą, którą będzie można zaparzyć w schronisku. W schronisku można kupić ciepłe posiłki i przekąski. Ubiór należy dopasować do panujących warunków - styczeń w Karkonoszach to pełnia zimy. Podczas wschodów i zachodów słońca będziemy stali bez większego ruchu przez 1-2 godziny, więc koniecznie trzeba zabrać: czapkę, rękawice, ciepłą kurtkę z kapturem i polar lub sweter puchowy, ciepłą bieliznę (np. merynosy), stuptuty i dobre zimowe buty. Wskazane jest zabranie raczków lub raków - podejście na Śnieżkę bywa bardzo śliskie i niebezpieczne.


ilość miejsc ograniczona

cena:   1699 zł początek warsztatów 9.01 godzina 13:00  ( meldować można się od 12:00)

koniec warsztatów 12.01 godzina 10:00

w cenie:
- 3 x nocleg w pokojach turystycznych w Strzesze Akademickiej( łazienki na korytarzach)
- 3 x obiadokolacja
- opieka Przewodnika Górskiego Sudeckiego
- wstęp do Karkonoskiego Parku Narodowego na wszystkie dni warsztatów
- ubezpieczenie NNW 
-prowadzenie warsztatów przez Karola Nienartowicza
- koordynator warsztatów 
-sala warsztatowa (kawa, herbata bez ograniczeń)

płatność w ratach, 2 ratę wpłacasz do 14 dni przed Imprezą Turystyczną: 

WANDERLUST ANNA BEJM
87 1050 1751 1000 0091 2672 9780
ING BANK ŚLĄSKI
 
w tytule: Karkonosze 2 rata, i imię i nazwisko uczestnika 
 

Rezygnacja:

W przypadku odstąpienia od Umowy przez Podróżnego, a co za tym idzie niedopełnienia deklaracji uczestnictwa biuro Turystyczne Wanderlust potrąca opłatę jak niżej w tabeli:

Rezygnacja powyżej 30 dni przed imprezą turystyczną

Potrącenie 50% ceny

Rezygnacja poniżej 30 dni przed imprezą turystyczną, a do 10 dni przed imprezą turystyczną

Potrącenie 65% ceny

Rezygnacja poniżej 10 dni przed imprezą turystyczną

Potrącenie 95% cenyOgólne Warunki Uczestnictwa w Warsztatach (OWU)

zapraszamy do naszej grupy na facebooku dla osób zainteresowanych warsztatami z Karolem: https://www.facebook.com/groups/warsztatyzkarolem/

Opinie o produkcie (5)

9 grudnia 2023

Bardzo dziękuję za pozytywną energię, miłe rozmowy na szlaku i poczucie bezpieczeństwa. Organizacja - chapeau bas.

29 grudnia 2023

Świetna energia i sposób prowadzenia warsztatów. Wyjechałem z solidną dawką wiedzy i inspiracji

29 grudnia 2023

Dzięki za duża porcje wiedzy i za stworzenie świetnej i twórczej atmosfery wśród kursantów!

29 grudnia 2023

Będę długo pamiętał ten czas i miejsce spędzone wraz z Wami. Bardzo dziękuję za dobrą, przyjazną energię, a Tobie Karolu oprócz tego, za przekazaną wiedzę i inspirację do dalszego rozwoju.

29 grudnia 2023

Cóż tu więcej dodać. Świetna energia, duża porcja wiedzy a to wszystko okraszone dawką dobrego humoru. Ja zapomniałem kompletnie przez te kilka dni o sprawach codziennych. Bardo miło było was wszystkich poznać. Oby warun był zawsze z wami

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl